PAŘÍŽ - DEN PRVNÍ | Bohology Přejít k hlavnímu obsahu

PAŘÍŽ - DEN PRVNÍ

Na naší práci je úžasné, že nikdy nevíme, kam nás zavede, s kým se setkáme a někdy ani nevíme, co nás čeká další den. Podobně to bylo i s naší pracovní cestou do Paříže. Jedno páteční ráno jsme objednávaly látky a zjistily, že následující víkend začíná v Paříži týden designu, který na týden přivede do Paříže věhlasné návrháře z celého světa a vy tam nesmíte chybět. A tak jsme týden na to seděly v letadle a mířily do Paříže, plné očekávání a těšení se na nové kolekce, inspiraci a setkávání s úžasnými a inspirujícími lidmi.

Cesta probíhala naprosto poklidně a tak jsme už v poledne obědvaly v nádherné pařížské restauraci vynikající chobotnici a pily šampaňské. Z oběda jsme mířily přímo do showroomu věhlasné francouzské značky Casamance, kde na nás čekala naše obchodní partnerka Biljana a předváděla nám jeden vzorník nových tapet a látek za druhým. Odtamtud jsme se přesouvaly do dalšího showroomu, tentokrát značky Élitis a musím poznamenat, že i cesta mezi showroomy byla zážitkem. Na tento týden designu, který se oficiálně nazývá Paris decoff, se Paříž tedy opravdu náležitě připravila. Ulice byly nádherně vyzdobené různými designovými dekoracemi, showroomy byly nazdobené uvnitř i zvenku, na několika místech s největší koncentrací showroomu se nacházely shuffle-místa odkud vás převážela taxi k dalším shuffle pointům. Tedy i jít po pařížských ulicích, byl tento týden opravdu zážitek… K tomu když přičtete typickou architekturu, vynikající restaurace a kavárny, nebyla o zážitky nouze. 😊

Naše další cesta tedy vedla do showroomu  francouzské značky Élitis. Tato značka se vyznačuje velmi neobvyklými až uměleckými vzory a upřímně řečeno, mnoho českých zákazníků si ji zatím neoblíbilo, ale pro všechny, kteří milují design, je tento showroom chrám. Nejde ani slovy popsat, jak nádherně zařízený tento showroom je, od tapet, látek, koberců, polštářků, až po ukázky nábytku přečalouněného do jejich úžasných látek.  To hlavní nás ale teprve čekalo. Naše obchodní kolegyně, designérka Biljana nás vedla dozadu do showroomu, do naprosto zapadlé malé místnosti, kde nám ale spadla bradla. A to doslova. Na stěnách visela neuvěřitelná umělecká díla. A to koberce navržené umělci, kteří pro Élitis vytvořili kolekci tapet a právě těchto koberců, které jsou právem považované za umělecká díla. Jedná se o kolekci Astére a nám tak učarovala, že zanedlouho jedno z těchto uměleckých děl uvidíte viset v našem showroomu. Na to se přijďte podívat, to nikde jinde neuvidíte. 😊

Po showroomu Élitis jsme se s Biljanou přemístily do showroomu DG- Designers Guild. A to byla teprve barevná podívaná. DG se zaměřilo s novými kolekcemi na barvy, ale to není nic zvláštního. Tato značka hraje barvami všeobecně a i návrháři, kteří s ní spolupracují, se rozhodně barev nebojí. Tak jsme opět procházely další vzorníky látek a tapet a prohlížely mnoho výrobků v tomto nádherném showroomu a samozřejmě neodolaly a rozhodly se vám spoustu z nich do Plzně dovézt. Můžete se tedy brzy těšit na rozšíření našeho sortimentu o hodně barevných a designových doplňků. 😊

Musím přiznat, že po návštěvě tohoto showroomu už jsme byly opravdu unavené. Nicméně páteční večer v Paříži nechcete prospat, tak jsme se po ubytování na hotelu vydaly na výbornou večeři a ruch velkoměsta nás vtáhl a únava pominula, a tak jsme večeři protáhly, ochutnávaly místní víno a speciality v krásné typické francouzské restauraci. Překrásné pařížské podniky, které večer opravdu žijí, nás zlákaly k návštěvě a návrat na hotel se konal až  pozdě v noci. 😊 Ale v sobotu nás čekal další zajímavý program a to návštěva výstavy Maison  and Objet, tak jsme nesměly podcenit odpočinek a na tak obrovskou výstavu jsme se šly náležitě vyspat. 😊

Pokračování příště. 😊

Markéta V.